Smart Phrases

Jak pokonać niechęć do nauki języka?

Kto z nas nigdy nie marzył, by mówić biegle w wielu językach? Nagle moglibyśmy bez problemu zamieszkać w każdym miejscu na ziemi i dostać pracę, o jakiej teraz możemy jedynie śnić! Większość osób zaczyna naukę kipiąc motywacją i wiarą w siebie, a już tydzień czy miesiąc później porzuca swoje ambitne plany. Jak do tego nie dopuścić? Czy są jakieś sposoby, by pokonać niechęć do nauki języka? Tak! Zobacz poniżej, a będziesz jedną z tych osób, które zamiast wiecznie uczyć się języka, po prostu się go nauczą. I to biegle!

Przede wszystkim zmień metodę

A może nie masz żadnej metody? To jeszcze gorzej! W nauce języków obcych prawidłowa metoda odgrywa kluczową rolę. Ponad 90% uczniów traci masę czasu i możliwości właśnie dlatego, że obrało mało skuteczny sposób nauki. Czytają podręczniki, bezmyślnie wkuwają słówka, a kilka dni czy tygodni później już ich nie pamiętają. W szkole nie pokazują nam, jak skutecznie się uczyć, dlatego tak wiele dzieci czuje niechęć do nauki. Niestety, tradycyjne metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Warto iść z duchem czasu i stosować metodę, która pozwala na pełne wykorzystanie mózgu, czyli efektywniejsze zapamiętywanie słówek i wyrażeń. To właśnie szybkie i trwałe efekty doskonale zmotywują Cię do dalszej nauki!

Zobacz, jaką metodę my polecamy!

Określ swój cel i jego korzyść

Kolejnym problemem jest brak konkretnego celu i świadomości korzyści, która nas czeka. Uczymy się, ale czy wiemy dokładnie po co? Jaką otrzymamy nagrodę? Skoro nie określiliśmy tego, to nie dziwmy się, że może nam się odechcieć. Nauka dla samej satysfakcji potrafi zmobilizować tylko niektórych. Większość z nas potrzebuje konkretów: lepiej płatna praca, wyjazd na stałe za granicę, zdanie egzaminów, zdobycie certyfikatu, czytanie książek i oglądanie filmów w obcym języku, poznawanie ludzi z różnych krajów i ich kultury, liczne podróże bez bariery językowej. Im bardziej Twój cel jest szczegółowy, tym lepiej! Zaplanuj kiedy, jak i gdzie chcesz go zrealizować lub zacząć realizować. Dzięki temu poczujesz już smak nagrody, która na Ciebie czeka!

Stwórz strategię nauki

Jeśli Twoja nauka jest chaotyczna, to najprawdopodobniej bardzo szybko się zniechęcisz. Ważne, aby mieć dokładny plan i się go trzymać. Zastanów się, jak często dasz radę się uczyć, w jakich godzinach i jak długo. Podziel materiał/fiszki na różne tematy i przeznacz odpowiednią ilość czasu na każdy z nich. Odznaczaj na kartce rozdziały czy grupy słówek, które już umiesz, aby widzieć, że cały czas się rozwijasz. Kontroluj proces nauki tak, jak Ci wygodnie. Możesz używać do tego specjalnej platformy czy programu, w których jasno będą pokazane Twoje osiągnięcia. Koniecznie przekonaj się, jak bardzo zmotywuje Cię to nauki!

Powodzenia!

Ze względu na wyczerpanie zapasów, promocja jest ograniczona czasowo

15 marzec 2019  |  Redakcja  |  4,6 | 27

Przeczytaj także:

noemptynoempty